JOOGA JA MEDITATSIOONI KOOLITUS ACHARYA YOGESHIGA INDIAST 8.-10. august 31. juuli 2014

Tänapäevases maailmas on tekkinud väga palju erinevaid jooga koole ja stiile; on ka palju teadmatust ja segadust, et mis siis jooga ikkagi on. Yogesh pakub kõige autentsemat, teaduslikku ning traditsioonilisemat joogat. Jooga ei ole pelgalt füüsilised harjutused vaid pigem teekond iseendani, teekond enda realiseerimise, avardumise ning ärkamiseni. See on pikk ja intensiivne praktika, mis nõuab palju pühendumist ja kannatlikkust. Yogeshi kursused teeb eriliseks tema oskus siduda iidsed idamaade tarkused kaasaegse teadusega. 
Koolitus sisaldab: 
- hatha jooga praktilised tunnid, koos pranayama ja laulmisega
- loengud teemadel jooga sügavam tähendus ja mõju, toitumine, jooga anatoomia ja energiakeskused, seitsme chakra teooria, mudrad
- hingamistehnikad ja nende tähtsus; pranayama
- meditatsioonid 
Koolitus toimub inglise keeles ja toimumiskohaks on Infra Jooga stuudio, Narva mnt 9E, Tallinn

REEDE
18.00 – 19.30 Sissejuhatav loeng 
Jooga mõiste avamine, selle tähendus, mõju, ajalugu, filosoofia. Jooga ja stress, kuidas jooga aitab tänapäeva lääne inimesi. Küsimused-vastused.
19.30 – 20.30 Meditatsioon ja erinevad hingamistehnikad.
 
LAUPÄEV
10.00 – 11.00 Hahta jooga praktiline tund. Sisaldab asana praktikat, pranayama, chanting
11.00 – 12.00 Loeng „Toitumine ja stress“ 
Toitumise sisu, toidu reeglid, sattvic, rajasik, tamasik toit, toitumine ja stress. Kuidas toitumine võib muuta kogu energiat, stressi eemaldamise võtted.
12.00 – 13.00 meditatsioon
Südame meditatsioon, mis on ühendatud hingamisega, eemaldab pinged ja blokeeringud ning lõdvestab emotsionaalselt ning mentaalselt. Võib teha nii partneriga kui üksi.
13.00 – 14.00 lõuna
14.00 – 15.00 loeng „Joogaharjutuste saladused“
Joogaharjutuste/asendite füüsiline, emotsionaalne, mentaalne kasutegur. Joogaasendite teaduslik ja vaimne vaatenurk. Kuidas joogaasendid toimivad, aju ehitus ja seosed joogaharjutuste praktiseerimisega. Joogaharjutuste praktiseerimise saladused.
15.00 – 16.00 Jooga nidra
Joogi puhkus,  mis eemaldab kõik pinged ning toob sügava puhkuse ja rõõmu

PÜHAPÄEV
10.00 – 11.00 Hahta jooga praktiline tund. Sisaldab asana praktikat, pranayama, chanting
11.00 – 12.00 loeng „Jooga anatoomia ja chakrad“
Loeng chakratest ehk energiakeskustest.
Mis on chakra, miks see on vajalik, chakra ja individuaalsus, seos haigustega. Kuidas töötamine chakratega eemaldab haigused ning arendab meie peronaalsust. Energia alkeemia.
12.00 – 13.00 meditatsioon
Chakra meditatsioon, mis seotud hingamisega ning energia ülesviimisega.
13.00 – 14.00 lõuna
14.00 – 15.00 loeng „Mudra ja selle teraapiline ning vaimne kasu“
Mudrade tutvustus, tervendav ja vaimne mõju.
15.00 – 16.00 Meditatsioon
Chakra heli meditatsioon

HINNAD:
Kogu koolitus 8 - 10. august 85 EUR
Reede loeng + meditatsioon 25 EUR
Laupäev – 45 EUR
Pühapäev – 45 EUR

Eraldi saab osaleda laupäeval ja pühapäeval toimuvatel loengutes, praktilises Hahta jooga tunnis ja meditatsioonides – hind 15 EUR.
Lõunasöök ei kuulu hinna sisse.


AHCARYA YOGESH
Acharya Yogesh on sündinud Rajkotis (Gujarat), Indias 1976. Yogesh lõpetas kiitusega tunnustatud Kaivalydhama Jooga Instituudi Lonavalas, mis on üks vanemaid ning traditsionaalsemaid Jooga Instituute Indias. Ta on suurepärane õpetaja nii filosoofias, jooga anatoomias kui ka traditsioonilises Hatha joogas. Yogesh on spetsialist nii hingamistehnikate kui puhastusprotseduuride osas. Ta tegeleb teraapiliste aspektidega läbi erinevate jooga praktikate, eriti huvitab teda chakra teraapia/ puhastus ja tasakaalustamine.  
Oma vaimsel ja filosoofilisel teel on ta tudeerinud mitmeid pühendunuid, sealhulgas Patanjali, Osho, Budhha, Gurdjeff, Lord Krishna, Aurobindo, Shankaracharya ning lisaks tudeerimisele püüab ta ka elada nende õpetuste järgi, suure osa ajast elab ta Osho- Gurdejev kommuunides kõrvuti oma vaimsete õpetajatega. 
Aastate jooksul on ta välja töötanud teadusliku lähenemise vaimsetele praktikatele, ta seostab iidsed idamaade tarkused tänapäevaste teaduslike uuringutega, mis teeb tema kursused väga huvitavateks ning lääne inimestele ka kergemini mõistetavaks.
Lisaks oma jooga teadmistele on Yogesh ka suurepärane Ayurveda kokk ning jagab oma toidutegemise oskusi meeleldi ka oma õpilastele.
Vaata lisa: www.yogashivoham.com

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: